Jaké materiály používáme a jak o šperk pečovat?

Naše šperky jsou vyrobeny z chirurgické oceli, titanu, mosazi, přírodních perel a polodrahokamů. Jsou pokoveny následujícími způsoby:

  • Galvanické pokovení se provádí především na chirurgické a nerezové oceli. Materiál je namočen do roztoku daného kovu, který na materiálu vytvoří speciální povlak v příslušné barvě. Galvanizované šperky si dlouhodobě drží svoji barvu a lesk, ovšem pro lepší efekt je nutné před koupelí šperk sundávat.

 

  • Pozlacení je technika, při které se na základní kov/materiál nanáší nepatrná vrstva zlata. Množství zlata, které se na zlacení touto technikou používá je asi 0,05 %. To je hlavním důvodem, proč se zlacení rychle opotřebovává a ztrácí. Naše pozlacené šperky mají speciální povrchovou úpravu, která je schopna dlouhodobě udržet vrstvu zlata a zvládnout menší kontakt s vodou. I přesto je lepší šperky chránit před působením chemických a kosmetických přípravků a sundávat je před koupelí a fyzickou aktivitou. 

 

  •  PVD pokovení je proces, při kterém materiál přechází z kondenzované fáze do parní fáze a poté zpět do kondenzované fáze tenkého filmu. Jedná se o vnější povlak na primární kov, především ocel nebo titan. PVD pokovené šperky jsou 10x odolnější než šperky pozlacené. Jedná se o nejodolnější a nejekologičtější způsob pokovení. Šperky jsou odolné vůči vodě a potu. PVD pokovení provádíme především na prstýnkách, které jsou ze všech šperků nejvíce namáhané.

 

POZOR!! Všechny typy pokovení jsou pouze povrchová úprava materiálu, která není trvalá.